понеділок, 9 лютого 2015 р.

ТАСС уполномочен заявить: у Китаї незабаром новий рік...

Які надії покладав Путін на Китай добре відомо, що з цього може вийти майже рік тому обмірковував тут - і все йшло за планом (#путинвсехпереиграл, аякже), та трапилась маленька неприємність.

"Объем внешней торговли между Россией и Китаем сократился в январе 2015 года на 36,4% в годовом выражении... Аналитики ГТУ полагают, что снижение внешнеторгового товарооборота в значительной мере связано с приближением длительного праздничного периода во время Китайского нового года (19 февраля)" (ТАСС).
У січні 2014-го Китайський рік не наближувався і довгі святкування не планувались. А от у 2015-му Піднебесна, не порадившись із стратегічним партнером, вирішила побайдикувати!

І це у час, когда весь советский народ!

Нестачу харчів у Совєцькому Союзі нам пояснювали дуже просто: несприятливі погодні умови. Весна рання/пізня, влітку спека, восени дощ, взимку холод. Стабільності не було.

Дехто з громадян, озираючись, неголосно розповідав надійним друзям, що на захід від Чопу та Бресту погода теж буває не дуже гарна для росту зернових, але врожаї завжди більші, ніж у державі робітників та селян...

Втім, телевізор швидко повертав мізки на місце.

Часи йдуть, совєцький ТАСС побув російським ИТАР-ТАССом, нині ИТАР кудись пропав - і, як у старі добрі часи, рихтує мізки росіян, використовуючи перевірені часом шаблони.

Бо все нове - це просто призабуте старе.